ManşetYerel Haberler

Töre: Ben Türkiye İle Her Alanda Entegrasyon İstiyorum

Meclis Başkanı Zorlu Töre, Türkiye'de katıldığı bir televizyon programında sunucunun “Siz de trafiği sağdan istiyorsunuz değil mi?” sözlerine “ Ben her alanda Türkiye ile entegrasyonu istiyorum” dedi.

Meclis Başkanı Zorlu Töre, Türkiye’de katıldığı bir televizyon programında sunucunun “Siz de trafiği sağdan istiyorsunuz değil mi?” sözlerine “ Ben her alanda Türkiye ile entegrasyonu istiyorum” dedi.

Türkiye’de bir televizyon kanalında konuşan Meclis Başkanı Zorlu Töre, sunucunun, “ Kıbrıs’a gelince araba kiralayamıyorum. İngiliz yasası değişmeli, trafik sağdan akmalı” demesi üzerine bunun üzerinde çalışmak gerektiğini söyledi.
Konuyu uzmanların ele alması gerektiğini ifade eden Töre, sunucunun “Siz de trafiği sağdan istiyorsunuz değil mi?” sözlerine “ Ben her alanda Türkiye ile entegrasyonu istiyorum” dedi.

ERHÜRMAN: DEVLET BÜYÜKLERİNİN YOĞUN DIŞ TEMASLARININ FAYDALARINI GÖRMEYE BAŞLADIK

Öte yandan, CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, Meclis Başkanı Zorlu Töre’nin trafiğin “sağa alınması” yönündeki açıklamasına işaret ederek, “Devlet büyüklerinin yoğun dış temaslarının faydalarını görmeye başladık. Ülkenin en ciddi sorunları gündeme geliyor, çözüm önerileri geliştiriliyor” dedi.

Meclis Başkanı Zorlu Töre’nin, Türkiye’deki bir televizyon kanalında trafiğin “sağa alınması” yönündeki açıklaması tepkileri de beraberinde getirdi.

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, devlet büyüklerinin dış temaslarına işaret ederek, ülkenin sorunlarının gündeme getirildiğini ve çözüm önerilerinin geliştirildiğini söyledi.

Tufan Erhürman’ın açıklaması şöyle:

“Ülkemizde trafik sağdan mı, yoksa soldan mı akmalı?

Devlet büyüklerinin yoğun dış temaslarının faydalarını görmeye başladık. Ülkenin en ciddi sorunları gündeme geliyor, çözüm önerileri geliştiriliyor… Daha ne olsun!?”

Diğer Haberler

Başa dön tuşu