ManşetPolisiye

Tutuksuz Yargılanacaklar

Lefkoşa’da meydana gelen sirkat meselesiyle ilgili tutuklanan S.K ve ona uyuşturucu verdiği tespit edilen M.H, yeniden mahkemeye çıkarıldı.

(Kamalı Haber) – Lefkoşa’da meydana gelen sirkat meselesiyle ilgili tutuklanan S.K ve ona uyuşturucu verdiği tespit edilen M.H, yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesine çıkarılan zanlı hakkındaki olguları polis memuru Ozan Özder olguları aktardı.  Polis memuru, 24 Ocak 2024 tarihinde Lefkoşa’da Erdoğan Yıldırım Sokak’ta park halinde bulunan V.M.’ye ait araçtan İpod kulaklık çalan zanlı S.K’nin  tutuklandıktan sonra üzerinde yapılan aramada yarım gram hintkeneviri bulunduğunu belirtti. Polis, zanlının ifadesinde uyuşturucu maddeyi M.H’den aldığını söylediğini aktardı. Polis, 29 Ocak tarihinde zanlının tespit edilerek, tutuklandığını, Lefkoşa Surlariçi bölgesindeki evinde arama yapıldığını açıkladı. Polis, yapılan aramada 5 gram hintkeneviri bulduklarını söyledi. Polis, zanlının ifadesinde uyuşturucu maddeyi 11 Ocak 2024 tarihinde 10 gram olarak, 2 bin 300 TL karşılığında şu anda aranan bir şahıstan aldığını, bir kısmını yalnız, bir kısmını da diğer zanlı ile birlikte içtiğini itiraf ettiğini açıkladı. Polis memuru, soruşturmanın tamamlandığını, zanlıların sabıkaları olmadığını belirterek, teminat talep etti.

Mahkeme, zanlıların 20’er bin TL nakit teminat yatırmaları ve her biri için birer kefilin 300’er bin TL kefalet senedi imzalaması şartlarıyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

 

 

 

Diğer Haberler

Başa dön tuşu