ManşetPolisiye

Ülkede Dün 4 Ayrı Bölgede 4 Ayrı Yangın Meydana Geldi

Ülkede dün 4 ayrı bölgede 4 yangın meydana geldi. Yangınlar sonucunda bitki örtüsü, ağaçlar, ekinler ve maki bitki örtüsü yanı sıra ciddi maddi hasarlarda oluştu.

Ülkede dün 4 ayrı bölgede 4 yangın meydana geldi. Yangınlar sonucunda bitki örtüsü, ağaçlar, ekinler ve maki bitki örtüsü yanı sıra ciddi maddi hasarlarda oluştu.

MİNARELİKÖY’DE YANGIN

Minareliköy’de henüz tespit edilemeyen sebepten dolayı meydana gelen yangın sonucu yol kenarındaki arazi içerisinde bulunan kuru ot ve çöpler ile bir ikametgaha ait iki tonluk plastik su deposu yanarak zarar gördü.
Yangın bölge sakinleri ve itfaiye ekiplerinin müdahalesi sonucu söndürüldü.

AKINCILAR YOLU ÜZERİNDE YANGIN

Akıncılar yolu üzerinde henüz tespit edilemeyen sebepten dolayı yangın meydana geldi.
Yangına Polis İtfaiye ekiplerinin yanı sıra, Değirmenlik – Akıncılar Belediyesi, Su İşleri Dairesi, Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı ve Orman Dairesine ait ekip ve araçlar ile askeri personelin müdahalesi ile söndürüldü.
Çıkan yangın sonucu 50 dönümlük arazi içerisinde bulunan muhtelif çam, servi, okaliptüs, akasya ağaçları ile çeşitli şahıslara ait 50 dönüm biçilmemiş buğday, 120 dönüm anız, 20 adet rulo balya, 10 adet ahşap elektrik direği, 500 metrelik elektrik kablosu, 10 adet ahşap telefon direği, 1000 metre telefon kablosu yanarak zarar gördü.

AVTEPE’DE YANGIN

Avtepe’de, Ahmet Kumsal’a ait ikametgahın garajı içerisinde bulunan DM 283 plakalı salon araçta muhtemelen elektrik aksamlarının kısa devre yapması sonucunda yangın meydana geldi.
Yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürülmüş olup, çıkan yangın sonucu aracın ön kısmı ve iç döşemeleri yanarak hasar meydana geldi.

YANGIN ELEKTRİK TELLERİNİN SARKIP BİRBİRİNE SÜRTMESİ SONUCU MEYDANA GELDİ

Mersinlik – Tatlısu Bölgesinde ormanlık alanda meydana gelen yangın sonucu yaklaşık on hektarlık arazi içerisindeki çam, servi, yabani zeytin ve harnup ağaçları ve maki bitki örtüsü tamamen yanarak zarar gördü.
Yürütülen soruşturmada yangının elektrik tellerinin aşırı sıcaktan dolayı sarkıp birbirine sürtmesi nedeni ile oluşan kıvılcımların kuru otları tutuşturması neticesinde meydana geldiği tespit edildi.

Soruşturmalar devam ediyor.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu