ManşetPolisiye

Uyuşturucu Zanlıları Mahkemeye Çıkarıldı

Kanunsuz uyuşturucu madde MDMA, Kokain ve Hintkeneviri türü alma, verme ve tasarrufu suçlarında tutuklanan zanlılar H.A, B.A, O.G ve M.A.A teminat amaçlı mahkeme huzuruna çıkarıldı. Zanlılar T.Ö , E.N.A ile F.A ise Girne’de teminat duruşmasına çıkarıldı.

(Kamalı Haber) – Kanunsuz uyuşturucu madde MDMA, Kokain ve Hintkeneviri türü alma, verme ve tasarrufu suçlarında tutuklanan zanlılar H.A, B.A, O.G ve M.A.A teminat amaçlı mahkeme huzuruna çıkarıldı. Zanlılar T.Ö , E.N.A ile F.A ise Girne’de teminat duruşmasına çıkarıldı.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Ozan Özder, olguları aktardı. Polis, zanlı 1 H.A ve zanlı 2 B.A’nın tasarrufunda uyuşturucu madde olduğu ve satışını yaptıkları bilgisinin alındığını ve aynı gün ikametgahlarında yapılan aramada 30 gram hintkeneviri, 3 gram MDMA, 3 gram kokain türü olduğuna inanılan uyuşturucu madde, iki adet hassas terazi, iki öğütücü ve uyuşturucu satışından elde edinildiğine inanılan 200 Euro nakit paranın bulunarak emare alındığını anlattı.

 Polis, zanlıların, hinktnevirini iki seferde 840 Euro’ya 28’er gram olarak zanlı O.G’den aldıklarını beyan ettiklerini söyledi.

Polis, zanlıların kokaini ise 6 gram olarak zanlı M.A.A’dan aldıkları yönünde beyanda bulunduklarını belirtti.

Polis, zanlı E.N.A’nın ikametgahında yapılan aramada tasarrufunda yaklaşık 1 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde, öğütücü bulunduğunu ayrıca ikametgaha gelen zanlı F.A’nın da tutuklandığını söyledi.

Polis, zanlı F.A’nın konu maddeyi M.A.A’dan alıp, zanlı E.N.A’ya verdiğinin tespit edildiğini söyledi.

Polis, zanlı T.Ö’nün ikametgahında yapılan aramada ise 5 gram hintkeneviri türü uyuşturucu madde, iki adet öğütücü ile 9 milimetre çağında canlı merminin bulunduğunu anlattı.

Polis, zanlı T.Ö’nün uyuşturucuyu da mermiyi de M.A.A’dan aldığını beyan ettiğini söyledi. Polis, zanlılar H.A, B.A ve O.G’nin tutuksuz, askıda benzeri meselesi olan M.A.A’nın tutuklu yargılanmasını talep etti. 

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Nil Elodie Çeliker, zanlı M.A.A’nın 2 ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına, diğer üç zanlının ise yurtdışına çıkışını yasaklayarak, ikişer kefilin 250 bin TL değerinde kefalet senedi imzalası, 30’ar bin TL nakdi teminat yatırması ve haftada 1 gün polise ispatı vücutta bulunmaları koşuluyla tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu