ManşetPolisiye

Uyuşturucu Zanlısı Öğrenciler Mahkemeye Çıkarıldı

Lefkoşa’da düzenlnen uyuşturucu operasyonunda tutuklanan Zimbabwe uyruklu öğrenci P.T.K., K.C.M.P. ve ve Libya uyruklu öğrenci A.B.M mahkemeye çıkarıldı.

Lefkoşa’da düzenlenen uyuşturucu operasyonunda tutuklanan Zimbabwe uyruklu öğrenci P.T.K., K.C.M.P. ve ve Libya uyruklu öğrenci A.B.M mahkemeye çıkarıldı.
Polis memuru Celal Durukan mahkemede olguları aktardı. Durukan, zanlıların “Kanunsuz uyuşturucu madde alma, verme ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklandıklarını söyledi.
Polis,4 Haziran 2024 tarihinde saat 12.30 raddelerinde, Cürümleri Önleme Şubesi’nde görevli bir ekip tarafından Lefkoşa’da, Küçük Kaymak Bölgesi’nde, ZPY 797 plakalı araç içerisinde şüpheli halde tespit edilen zanlı P.T.K.’nin tasarrufunda yaklaşık 2 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunarak emare olarak alındığını söyledi.
Polis, suçüstü tutuklanan zanlıdan yapılan soruşturmada, tasarrufunda bulunan söz konusu uyuşturucu maddeyi, Küçük Kaymaklı, bulunan bir apartmanda sakin K.C.M.P.’den aldığının tespit edildiğini açıkladı.
Polis, zanlı K.C.M.P.’in evinde yapılan aramada 68 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunarak emare olarak alındığını belirtti.
Polis, K.C.M.P. ile aynı adreste tespit edilen A.B.M’nin tutuklandığını kaydetti. Polis memuru, sorgulanan K.C.M.P.’in uyuşturucu maddeyi 3 Haziran’da 84 gram aldığını, 2 paketini P.T.K.’ye, 8 paketini ise başka şahıslara verdiğini söylediğini açıkladı.
Uyuşturucu maddelerin analize gönderileceğini, zanlı K.C.M.P.’in uyuşturucu verdiği şahısların arandığını kaydeden polis, 3 zanlının da 2 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.
Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlıların 2 gün süreyle tutuklu kalmalarına emir verdi. (Kamalı Haber)

Diğer Haberler

Başa dön tuşu