ManşetPolisiye

Uyuşturucuyla İlgili Whatsapp Konuşmaları Tespit Edildi

Lefkoşa’da gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda tutuklanan M.F. ek süre talebiyle yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Lefkoşa’da gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda tutuklanan M.F. ek süre talebiyle yeniden mahkemeye çıkarıldı.
Polis memuru Celal Durukan mahkemede olguları aktardı.
Polis, 13-14 Mayıs 2024 tarihleri arasında zanlının ikametgahında uyuşturucu olduğu ve satışını yaptığı bilgisini aldıklarını belirtti.
Polis, 14 Mayıs’ta zanlının Hamitköy’deki ikametgahına gidilip, kapıyı çaldıklarını ve kapıyı açmadıklarını anlattı.
Polis, zanlının birinci kattan balkondan atlayıp, kaçtığını ve evde yaptıkları aramada hassas terazi, yaklaşık 28 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde ile uyuşturucu satışından elde edildiğine inanılan 500 ABD dolarının bulunup, emare alındığını anlattı.
Polis, kaçan zanlının aynı gün Hamitköy’deki bir apartmanın çatı katında tespit edildiğini ve şortunun cebinde yaklaşık bir gram uyuşturucu madde bulunduğunu söyledi.
Polis, zanlının uyuşturucu aldığı ve verdiği şahısların tespiti için 4 kamera görüntüsünün incelendiğini, başka kamera görüntülerinin de mercek altına alındığını belirtti.
Polis, yapılan araştırma sonucu zanlının 30 Eylül 2022’de 60 günlük vizeyle ülkeye giriş yaptığını, 29 Kasım’da vize süresinin dolduğunu ve o tarihten itibaren ülkede ikamet izinsiz kaldığını belirlediklerini açıkladı.
Polis memuru, zanlının cep telefonunda yapılan incelemede uyuşturucu görüntüleri olduğunu, ayrıca uyuşturucuyla ilgili whatsapp konuşmaları tespit edildiğini ifade etti.
Polis, uyuşturucu analiz raporu ve parmak izi inceleme sonuçlarının henüz çıkmadığını belirterek, sonuçların çıkmasıyla yeni zanlıların tespit edilebileceğini ifade etti.
Soruşturmanın devam ettiğini, aranan şahıslar olduğunu kaydeden polis, zanlının 7 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.
Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlıların 7 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi. (Kamalı Haber)

Diğer Haberler

Başa dön tuşu