ManşetYaşam

“Yalnız Değiliz, Sen De Gel Çoğalalım”

TOL ve DTB Kadın Taraftarlar Grubu düzenlenen ‘Play For Hope’ etkinliği ve yeni kurulacak ‘Deniz Yıldızı Yardımlaşma Derneği’ konularında basın toplantısı düzenledi.

TOL ve DTB Kadın Taraftarlar Grubu düzenlenen ‘Play For Hope’ etkinliği ve yeni kurulacak ‘Deniz Yıldızı Yardımlaşma Derneği’ konularında basın toplantısı düzenledi.

“YALNIZ DEĞİLİZ, SEN DE GEL ÇOĞALALIM”

Genç yaşta aramızdan ayrılan Deniz Nasıfoğlu’nu anmak ve kansere karşı verdiği mücadeleyi selamlamak adına, 30 Haziran tarihinde ‘Play For Hope’ etkinliği düzenleyen TOL ve DTB Kadın Taraftarlar Grubu, düzenlenen etkinlik ve yeni başlattıkları dernekleşme süreci hakkında basın toplantısı düzenledi.

Düzenlenen basın toplantısında, gerçekleştirilen etkinlik hakkında detaylı bilgi veren TOL ve DTB Kadın Taraftarlar Grubu, hayata geçirilecek dernek için ‘Deniz Yıldızı Yardımlaşma Derneği’ ismini uygun bulduklarını açıkladı. Toplantıda ayrıca etkinlik kapsamında elde edilen gelirler ve giderler konusunda detaylı açıklama yapılırken, etkinliğe katkıda bulunanlara teşekkür edildi.

Girne Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda, saat 11:00’de düzenlenen toplantıya, 13 kişiden oluşan ‘Deniz Yıldızı Yardımlaşma Derneği’ Kurucu Üyeleri, ‘Deniz Yıldızı Yardımlaşma Derneği’ Fahri Üyesi Gülderen Nasıfoğlu ve Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul katıldı. Toplantı sonunda katkılarından dolayı Şenkul’a, dernek üyeleri tarafından anı plaketi takdim edildi.

‘Deniz Yıldızı Yardımlaşma Derneği’ Kurucu Üyeleri yapmış oldukları açıklamada, yaşanan süreçler sonrasında Deniz Nasıfoğlu’nun adını layıkıyla yaşatabilmek; misyon ve hedefler doğrultusunda aktiviteleri daha rahat ve bağımsız bir şekilde hayata geçirebilmek amacı ile dernekleşme sürecini başlattıklarını kaydetti.

Açıklama “İsimden de anlaşılacağı gibi hem sevgili Deniz’imizi ismi ile özleştirebilmek, hem de deniz yıldızının sembolize ettiği; dayanıklılık, direnç, adaptasyon, zorluklar karşısında esneklik, yaşama sevinci, pozitif enerji ve umut kavramlarını vizyon ve misyonumuza uyumlu olmasından dolayıdır.” şeklinde devam etti.

Bu bağlamda dernek faaliyetleri arasında birçok çeşitlilik yer alacağına da değinilen toplantıda; hayata, çocuğa, insana, çevreye, hayvana dair dokunulması ihtiyaç duyulan birçok alanda faaliyet gösterme gayreti içerisinde olunacağı kaydedildi.

“DENETLENMİŞ HESAPLARI KAMUOYU İLE PAYLAŞTIK”

Gerçekleştirilen ‘Play For Hope’ etkinliğine de kapsamlı olarak yer verilen toplantıda, özellikle elde edilen gelir ve giderler konusunda önemli bilgilere yer verildi. Bağışçı, katılımcı ve sponsorlar ile aralarındaki güveni bu şekilde oluşturduklarına dikkat çeken dernek üyeleri, bunun başta Deniz Nasıfoğlu olmak üzere, tüm paydaşlara karşı bir sorumluluk olduğunun altı çizildi.

Açıklamanın devamında; şeffaflık, hesap verebilirlik ve güven tesisinin, bağış toplayan veya toplum için çalışan tüm ekip, birlik, dernek ve sendikalar gibi sivil toplum örgütlerinin sürdürülebilir olması için elzem olduğuna vurguda bulunuldu. Açıklamanın sonunda ise ‘Play For Hope’ etkinliğinden elde edilen toplam gelir olan 247 bin 634 TL, kalem kalem açıklandı ve bu gelirin tümünün Onkoloji Hastanesi’ne bağışlanacağı belirtildi.

ŞENKUL: “DENİZ GERİDE BİR ŞEYLER BIRAKMAYI BAŞARDI”

Düzenlenen etkinliğin çok başarılı bir etkinlik olduğuna dikkat çekerek sözlerine başlayan Şenkul, bu bağlamda tüm üyelere teşekkür etti.

Şeffaflık ve hesap verebilirlik konusunun da önemine işaret eden Şenkul, bunun ülkenin en büyük ihtiyaçlarından birisi olduğuna vurgu yaptı. İnsanların varoluşsal bir nedenden dolayı ölümsüzlüğü aradığına dikkat çeken Şenkul, her bireyin geride iyi bir şeyler bırakmak istediğini hatırlatırken, Deniz Nasıfoğlu’nun bunu başardığını belirtti.

Kurucu dernek üyeleri şu şekilde: ‘Deniz Yıldızı Yardımlaşma Derneği’ Kurucu Dernek Üyeleri; Şebnem Kuyucuoğulları, Candan Koran, Esra Çelikeri, Fidem Dener, Ebru Usar, Ebru Emiroğlu, Aynur Kazın, Senem Ancın, Halide Köftecioğlu, Nibel Tektan, Özlem Ratip, Oya Aygın, İlgen Bağcıer ve Fahri Üye Gülderen Nasıfoğlu’ndan oluşuyor.

Diğer Haberler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu