ManşetPolisiye

Zanlı Suçunu Kabul Etti

Gönyeli’de meydana gelen sahtekarlıkla para temini suçundan tutuklanan F.D.’nin ardından yeğeni E.D. da suçla bağlantılı tutuklanarak sabah mahkemeye çıkarıldı.

Gönyeli’de meydana gelen sahtekarlıkla para temini suçundan tutuklanan F.D.’nin ardından yeğeni E.D. da suçla bağlantılı tutuklanarak sabah mahkemeye çıkarıldı.

Polis memuru Ferhat Oruç mahkemede olguları aktardı.

Polis, zanlı F.D.’nın Haziran 2024 ayı içerisinde I.G. ile internet ve Gönyeli’de yüz yüze görüştükten sonra Türkmenistan’da ikamet eden ve KKTC’ye çalışmak için gelmek arzusunda olan A.M.’ya ön izin çıkarıp iş bulacağı konusunda vaatte bulunup, sahtekarlık ve dolandırma niyetiyle I.G.’dan toplamda 313 bin TL parayı internet bankacılığı ile temin ettiğini söyledi.
Polis, zanlının ön izinin çıkmaması nedeni ile parayı iade edeceğini söylediğini ancak I.G.’ac 2 bin TL verdiğini açıkladı.
Polis, şikayet üzerine tutuklanan zanlının emare olarak alınan cep telefonunda ilk nazarda yapılan incelemede birçok yabancı şahısların pasaport fotoğrafları ve ön izin belgelerinin tespit edildiğini kaydetti.
Polis, zanlının mahkemeye çıkarılarak, 3 gün süreyle tutukluluk emri alındığını, bu süre içerisinde zanlının cep telefonunda bulunan çalışma ön izin belgeleriyle ilgili Çalışma Dairesinden araştırma yapıldığını ve söz konusu belgelerin tümünün sahte olduğunun belirlendiğini açıkladı.
Polis memuru, zanlıdan izahat istendiğinde sahte ön izinleri yeğeni E.D.’nın kullanımında bulunan cep telefonunda düzenlediklerini söylediğini ve Resmi Evrak Sahteleme suçunu işlediklerinin tespit edildiğini açıkladı.
Polis, E.D.’nin 7 Temmuz’da tutuklandığını, ifadesinde suçunu kabul ettiğini belirtti.
Polis memuru, meseleyle ilgili geniş çaplı soruşturma yapıldığını, alınması gereken birçok ifade olduğunu belirterek, zanlıların 3 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Jale Ergüden, zanlıların 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi. (Kamalı Haber)

Diğer Haberler

Başa dön tuşu