ManşetÖzel HaberlerPolisiyeYaşam

Gizemli Olayda “Kilit Tanık” İddiası: Sıtkı Öldürüldü mü? Kaçırıldı mı?

KIBRISLI Gazetesi’nin gündeme getirdiği olay büyük ses getirirken, Sıtkı Akargöl ve Emre Arslan’ın kaybolmasının “insan kaçaklığı” meselesi ile bağlantılı olduğu şüpheleri yeni iddialarla giderek güçlendi.

Sıtkı Akargöl ile Emre Arslan’ın milyonluk hız teknesiyle ortadan kaybolmalarının üzerinden 7 gün geçti.

Gizemli kayboluşta bugün 8’inci güne girilirken, Sıtkı Akargöl’ün de zanlı konumunda olduğu ve 24 Mayıs’ta görülecek “insan kaçakçılığı” davasında “kilit tanık” rolünde olduğu öğrenildi.

KIBRISLI Gazetesi’ne konuşan kaynakların iddiasına göre Akargöl’ün verdiği ifade “insan kaçakçısının başını yakacak” türdendi. Bu nedenle duruşma öncesi “ortadan kayboldu” ya da “ortadan kaldırıldı”…

Bilindiği gibi 10 Mayıs Cuma günü 25 yaşındaki Yeşilyurt sakini Sıtkı Akargöl ve Türkiye’den adaya yeni gelen 35 yaşındaki Emre Arslan, yanlarındaki 3 kişi ile birlikte Güzelyurt’ta bulunan “Yeşilim” isimli hız teknesini beyaz bir Picup’la Kumyalı balıkçı barınağına götürmüştü. 2 genç saat 15:00 sıralarında denize açılmışlardı.  O saatten beri ne tekneyi ne de 2 genci bir daha gören olmamıştı.

DAVASI 24 MAYIS’TA…

KIBRISLI Gazetesi’nin gündeme getirdiği olay büyük ses getirirken, Sıtkı Akargöl ve Emre Arslan’ın kaybolmasının “insan kaçaklığı” meselesi ile bağlantılı olduğu şüpheleri yeni iddialarla giderek güçlendi.  

Aralarında Sıtkı Akargöl’ün de bulunduğu 5 kişi 01 Ağustos 2022 tarihinde saat 23:00 raddelerinde Yeşilırmak kıyısından, Türkiye’den tespit edilemeyen bir limandan 24 Suriyeliyi, Güney Kıbrıs’a götürmek amacıyla KKTC’ye getirdikleri gerekçesiyle tutuklanmışlardı.

Davanın görüşülmesine günler kala Sıtkı Akargöl’ün sırra kadem basması, “Sıtkı kaçırıldı mı? Kaçtı mı?, Öldürüldü mü?” sorularını güçlendirdi.

 Sıtkı, 2022 yılında verdiği gönüllü ifadede suçunu kabul etmiş, bu suçu 7 kere işlediğini itiraf etmişti. Ancak Sıtkı, bu itiraflarında isimler de vermişti. Diğer zanlılar ise suçlamaları kabul etmemişti. Bu nedenle Sıtkı zanlı olduğu bu davada “kilit tanık” konumundaydı.

Sıtkı ve diğer zanlıların duruşması 24 Mayıs’ta Lefke Kaza Mahkemesi’nde görülecek. Zanlılar, bir önceki duruşmada teminatla serbest kalmışlardı.

Sıtkı’nın kaybolmasıyla davanın ne yönde ilerleyeceği ise merak konusu.

“OĞLUM KAÇMADI, İÇİM YANIYOR”

Sıtkı Akargöl’ün annesi Fahriye Akargöl, oğlunun “hapse girmemek” için kaçtığını düşünmüyor.  Akargöl, “’Oğlum cezam neyse çekerim’ demişti. Bu davadan korkmuyordu.

Çocuğumdan hiçbir iz yok. Polis bize hiçbir bilgi vermiyor. Bugün 8’inci gün. Bana sadece ‘gidin evinizde bekleyin biz arıyoruz’ dediler. Başka da bilgi vermediler. İçim yanıyor, perişanım” dedi. 

EMRE ARSLAN’IN UYUŞTURUCUDAN SABIKASI VAR!

Sıtkı ile birlikte ortadan kaybolan Emre Arslan’ın, 10 Mayıs’ta ilk kez KKTC’ye geldiği öğrenildi. Arslan’ın ilk kez sabah saatlerinde geldiği bir ülkede, tanımadığı bir kişiyle denize açılması da şüpheli durumlardan biri.

Arslan’ın uyuşturucu suçundan Türkiye’de sabıkası bulunuyor. Sıtkı’nın tekne kullanmayı bilmediği, teknenin kaptanının Emre Arslan olduğu düşünülüyor.

HABERİN DETAYLARINA BURDAN BAKABİLİRSİNİZ…

HABER/SELDA BEKTAŞ

Diğer Haberler

Başa dön tuşu