ManşetÖzel HaberlerTürkiyeYerel Haberler

Karakaya: Bilirkişilerin Doğru Düzgün Bir Rapor Sunacağına İnanıyoruz

Adıyaman Üçüncü Ağır Ceza Mahkemesi’nin İsias Otel için istediği yeni bilirkişi raporu, 9 Eylül Üniversitesi tarafından hazırlanacak.

Türkiye’de 6 Şubat 2023’te meydana gelen depremlerde 35’i Kıbrıslı Türk sporcu ve öğretmenlerden oluşan kafilenin yanı sıra toplam 72 kişiye mezar olan İsias Otel davasının üçüncü duruşması Adıyaman 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 12 Haziran’da görülecek.

26 Nisan’da görülen davada, müşteki avukatlarının Gazi Üniversitesi’nden gelen rapora itiraz etmesi üzerine yeni bir bilirkişi raporu hazırlanmasına karar verilmişti. Daha önce İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), Karadeniz Teknik Üniversite (KTÜ) ve Gazi Üniversitesi’nin bilirkişi raporları mahkemeye sunulmuştu.

Hazırlanacak yeni bilirkişi raporunun 9 Eylül Üniversitesi’ne gönderildiği bildirildi.  Raporun eylül-ekim aylarında tamamlanarak mahkemeye gönderilmesi bekleniyor.

Üçüncü duruşma ise 12 Haziran’da görülecek.

 “BİLİRKİŞİLERİN DOĞRU DÜZGÜN BİR RAPOR SUNACAĞINA İNANIYORUZ”

Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği Başkanı Ruşen Yücesoylu Karakaya, konuyla ilgili basına yaptığı açıklamada “Bilime, hukukun üstünlüğüne inanmak istiyoruz. Konusunda uzman kişilerin İsias Otel’de yaşanan cinayeti tüm gerçekliği ile bir kez daha mahkemeye göstereceğine inanıyoruz. 16 saniyede yıkılan ve sevdiklerimize mezar olan bu kum yığının bilim ile bir açıklaması var ve bilirkişilerin bu gerçek doğrultusunda düzgün bir rapor sunacağına inanmak istiyoruz. İsias’ta en sevdiklerimizi, ne olursa olsun diyen, usulsüz iş yapan, ahlaksızlar tarafından kaybettik ve son nefesimize kadar bu kişilerin olası kastla yargılanması için mücadele edeceğimizi tekrarlamak isteriz” dedi.

 

Diğer Haberler

Başa dön tuşu