ManşetPolisiye

Sahte 2 Bin Doları Piyasaya Sürdü

Girne’de bir kumarhaneye toplam 2 bin sahte dolar veren zanlı mahkemeye çıkarılırken, zanlının evinde aynı miktarda sahte dolar tespit edildi.

Girne’de meydana gelen sahte para meselesi ile ilgili olarak tutuklanan zanlı Y.U mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Yılmaz Dilek olayla ilgili bulguları aktardı. Dilek, huzurdaki zanlının “Sahte Para Tasarrufu ve Tedavüle Sürme Ve Sahtekarlıkla Para Temini” suçlarından methalder olduğunu belirtti.

Polis zanlının 25 Mart 2024 tarihinde saat 01:30 raddelerinde Girne’de, Yıldız Sokak üzerinde faaliyet gösteren “Viva Casino” isimli işletmede müşteri olarak bulunan zanlının tasarrufunda bulundurduğu sahte olduğuna inanılan 40 adet 50 lik banknot tan oluşan toplam 2000 Amerikan Dolarını kasaya verip, tedavüle sürdüğünün tespit edilerek tutuklandığını söyledi.

Polis konu paraların emare olarak zapt edildiğini ve zanlının ikametgahında yapılan aramada 20 adet 100 dolar toplam 2000 dolarlık banknot daha tespit edilerek emare olarak zapt edildiğini kaydetti.

Polis mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın yeni olduğunu zanlının vermiş olduğu gönüllü ifadenin teyit ve tekzibinin yapılması gerektiğini, bulunan paraların sahte olup olmadığının araştırılması gerektiğini söyleyerek ilk etapta soruşturma maksatlı zanlının 3 gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Mine Ozankaya zanlının soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Diğer Haberler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu