ManşetPolisiye

Eşin Darp Ettikten Sonra, Olay Yerine Gelen Polise Saldırdılar

Gönyeli’de meydana gelen kadına şiddet olayı ile ilgili tutuklanan A.K ile polisi darp, görevinden men, kavga, rahatsızlık suçlarını işleyen M.K ve H.K Lefkoşa Kaza Mahkemesinde çıkarıldı.

Gönyeli’de meydana gelen kadına şiddet olayı ile ilgili tutuklanan A.K ile polisi darp, görevinden men, kavga, rahatsızlık suçlarını işleyen M.K ve H.K Lefkoşa Kaza Mahkemesinde çıkarıldı.

Gönyeli Polis Karakolunda görevli polis memuru Doğcan Kırgeç, zanlılarla ilgili olguları aktardı.

Polis, zanlı A.K’nın 1 Haziran 2024 tarihinde saat 21.10 sıralarında eski eşi Z.K. ile evliliklerinden olma oğulları görme ve aldıkları arabayı kimin kullanacağı konularında tartıştıklarını söyledi.

Polis, zanlının kavga esnasında eski eşinin sağ omzuna yumruk attığını, tekme atarak sırt üstü yere düşmesine neden olduğunu, akabinde saçlarından tutup, yerden kaldırarak savurduğunu ve tekrar yüz üstü yere düşmesine neden olduğunu açıkladı.

Polis, yaşanan bu olayın akabinde zanlının akrabaları ile eski eşinin akrabalarının olay yerinde toplandığını belirtti. Polis, zanlı A.K’nın kardeşleri M.K ile H.K’nın abilerini darp ettikleri gerekçesiyle Z.K.’nin akrabaları olan A.E. M.N.K. B.H.K, S.A., F.A.’yı darp etmek için olay yerine gittiklerini söyledi.

Polis, olayın büyümesi üzerine Gönyeli Polis karakoluna ihbar yapıldığını, bir ekibin olay mahalline gittiğini ifade etti. Polis, M.K ile H.K’nın olaya müdahale eden görevli polisleri ellerinden tutup, itip ve göğüslerine vurma suretiyle darp edip görevlerinden, men ettiklerini açıkladı.

Polis memuru, üç zanlının suçüstü tutuklanarak, soruşturma başlatıldığını, incelenecek kamera görüntüleri alınacak ifadeler olduğunu belirterek, ilk etapta bir gün süreyle tutuklu kalmalarını talep etti.

Polisin ardından söz alan M.K ve H.K suçsuz olduklarını, A.K ise ise eski eşini darp etmediğini öne sürdü.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Şerife Katip, zanlıların bir gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

 

Diğer Haberler

Başa dön tuşu