ManşetPolisiye

Girne’de Soygun: Çalınan Para Bulunamadı

Girne’de kripto para alış verişi için eve çağırdıkları adamı etkisiz hale getirdikten sonra soyan Rusya vatandaşı 2 zanlı yeniden mahkemeye çıkarılırken, zanlıların basına çirkin hareketi tepki topladı.

Girne’de kripto para alış verişi için eve çağırdıkları adamı etkisiz hale getirdikten sonra soyan  Rusya vatandaşı 2 zanlı yeniden mahkemeye çıkarılırken, zanlıların basına çirkin hareketi tepki topladı.

D.E ve A.N, bugün Girne’de mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Bekir Çakır olayla ilgili bulguları aktardı.

Polis, zanlıların 25 Mayıs 2024 tarihinde, saat 15.00 raddelerinde, nakit para karşılığı kripto satmak için davet ettikleri İskele’de sakin A.O’yu (E-37, Serbest, Rusya), Girne’de Bedrettin Demirel Caddesi adresindeki ikametgahta, ayaklarını ve ağzını koli bandı ile bağlayarak tasarrufunda bulunan 16 bin Amerikan Doları ve 1.000 Türk Lirası nakit parasını alıp sirkat ettiklerini söyledi.

ARKADAŞLARI DURUMU FARK EDİP VİDEOYA ÇEKMİŞ!

Polis, alışveriş için zanlıların evine giden A.O.’nun arkadaşlarının ikametgahın dışında beklerken, şüphe duyarak konu apartmandan çıkan zanlıların videosunu çekerek polise teslim ettiklerini açıkladı. 

Polis, yapılan soruşturmada ve zanlıların gidiş güzergahında incelenen kamera görüntülerinde kıyafetlerini değiştirdiklerini, kıyafetleri bulundukları yerden emare olarak aldıklarını belirtti. Polis, yine incelenen kamera görüntülerinde her iki zanlının taksi ile Ercan Havalimanına gittiklerinin tespit edildiğini açıkladı.

Polis, oluşturulan bir polis ekibince Ercan Havalimanına intikal edilerek D.E’yi bekleme salonunda, A.N’yi ise Antalya’ya gitmek için uçağa bineceği sırada alınarak derdest emri gereği tutuklandıklarını belirtti.

 Polis, Girne Adli Şubeye getirilen D.E’nin eşyaları içerisinde Crashh black marka bir paket kahverengi sigara bulunduğunu, konu sigaranın ikametgahta bulunan ve emare olarak alınan sigara ile aynı olduğunun belirlendiğini söyledi.

Polis, zanlıların evinde olay yeri inceleme personeli tarafından yapılan incelemelerde müştekinin elleri, ayakları ve ağzının bağlanmış olduğu koli bandı ile yine ikametgahın tuvaleti içerisinde bir adet kahverengi sigara tespit edilerek emare olarak alındığını belirtti.  Polis, zanlıların mahkemeye çıkarılarak, 3 gün tutukluluk emri alındığını, bu süre zarfında yapılan soruşturmada 9 ifade alınarak 4 kamera görüntüsü incelendiğini belirtti.  Polis, zanlılara ait olan 2 adet telefonun emare olarak alındığın, DATA incelemesinin devam ettiğini söyledi.

Polis memuru, yine incelenen kamera görüntüleri doğrultusunda olayın gerçekleştiği adres içerisine olay saatinden önce her iki zanlının da giriş yaptıklarının belirlendiğini açıkladı.

Polis memuru, bir süre söz konusu adreste kalan zanlılardan D.E’nin dışarıya çıkıp, A.N’nin konu adres içerisinde kalıp beklediğini, daha sonra D.E’nin, müşteki ile birlikte konu adrese geri döndüğünü, bir süre sonra iki zanlının birlikte dışarıya çıkıp kapıyı kapattıktan sonra müştekiyi olay yerinde bıraktıklarının belirlendiğini açıkladı.

ÇALINAN PARA BULUNAMADI

Polis, emare olarak alınan kıyafetlerin, şapkaların ve 2 adet siyah çantanın zanlıların olayın gerçekleşmiş olduğu saatte konu adresten ayrılırken giymiş oldukları kıyafetler, şapkalar ve taşıdıkları çantalar olduğunu da tespit ettiklerini söyledi.  Soruşturmanın devam ettiğini, çalınan paraların henüz bulunmadığını, incelenmesi gereken 5 kamera görüntüsü ve alınması gereken 6 iade olduğunu kaydeden polis, zanlıların 7 gün daha tutuklu kalmalarını talep etti. 

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Evren Mürsel zanlıların soruşturma maksatlı 7 gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu