ManşetPolisiye

Kaçmak Üzereyken Son Anda Yakalandılar

Girne’de meydana gelen soygun ve ciddi darp meselesi ile ilgili olarak tutuklanan zanlılar D.E ve A.N, mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Girne’de meydana gelen soygun ve ciddi darp meselesi ile ilgili olarak tutuklanan zanlılar D.E ve A.N, mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Mehmet Dağdelen olayla ilgili bulguları aktardı.

Dağdelen, zanlıların dün saat 15.00 raddelerinde, Girne’de Bedrettin Demirel Caddesi adresindeki evde,  nakit para karşılığı kripto satmak için konu ikametgaha davet ettikleri İskele’de sakin A.O’yu (E-37, Serbest, Rusya) ciddi şekilde darp edip ellerini, ayaklarını ve ağzını koli bandı ile bağlayarak tasarrufunda bulunan 16 bin Amerikan Doları ve 1.000 Türk Lirası nakit parasını alıp sirkat ettiklerini söyledi.

Polis zanlıların incelenen kamera görüntüleri ve müştekinin kendilerini telefon kamerası ile kaydetmesi tespit edildiği ve arama başlatıldığını mahkemeye aktardı. Polis yapılan ileri soruşturmada zanlıların taksi ile Ercan Havaalanına gittiklerinin tespit edildiğini ve temin edilen tutuklama emri ile Antalya uçağına binmek üzereyken tutuklandıklarını söyledi.

Polis tutuklanan zanlıların sözlü beyanları olduğunu bu beyanların teyit ve tekzibinin yapılması gerektiğini belirterek ilk etapta 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Mesut Mesutoğlu zanlının soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu