ManşetPolisiye

Lefkoşa’da Ciddi Darp!

   Lefkoşa’da meydana gelen Yaralama, Ciddi Darp, Sarhoşluk, Rahatsızlık, İtale-i Lisan, Uygunsuz Tavr-I Hareket suçlarından tutuklanan zanlı İ.Y. mahkeme huzuruna çıkarıldı.

   Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Cansel Mimar, olguları aktardı. Polis, huzurda bulunan zanlı İ.Y.’nin Yaralama, Ciddi Darp, Sarhoşluk, Rahatsızlık, İtale-i Lisan, Uygunsuz Tavr-1 Hareket suçlarından methaldar olduğunu belirtti. Polis, zanlının 23 Nisan 2023 tarihinde saat 23:50 raddelerinde Lefkoşa’da Müftü Hilmi Sokak üzerinde bulunan ikametgahına kendisine neden evinin kapısını ve penceresini çalıp çocuğuna küfür ederek korkuttuğunu sormak için gelen amcası Y.Y.’nin başına alkol tesiri altında elinde tutmakta olduğu Flash marka, metal çakmak gazı tüpünün kesici alt kenar kısmı ile alnına ve yüzüne bir çok kez vurmak suretiyle sol üst alında 2 cm alnının orta kısmında 2 cm sol kulak önünde 2 cm’lik kesiler oluşmasına sebep verip adı edileni yaralayarak ciddi bir şekilde darp edip makul mazereti olmaksızın bağırıp çağırıp rahatsızlık yapıp ellerini ve kollarını gelişigüzel sallamak sureti ile uygunsuz tavır harekette bulunduğunu anlattı.

   Polis, olayda kullanılan çakmak gazı tüpünün sokak üzerinde bulunarak emare alındığını belirtti. Polis, zanlının olay yerine vasıl olan polis mensupları tarafından tespit edilip suçüstü hali gereği tutuklandığını söyledi. Polis, mesele henüz yeni bir mesele olup alınacak olan ifadeler incelenecek olan kamera görüntüleri olduğundan zanlının 3 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

   Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Nil Elodie Çeliker, zanlını 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu