ManşetPolisiye

Mahkemede Video Çekn Serdal Gündüz’ün Kardeşi Tutuklandı

Güzelyurt’ta meydana gelen "Mahkemeler Yasasına aykırı hareket" suçlaması ile tutuklanan zanlı Y.G mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Güzelyurt’ta meydana gelen “Mahkemeler Yasasına aykırı hareket” suçlaması ile tutuklanan zanlı Y.G mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Burak Akdöl olayla ilgili bulguları aktardı.

 Akdöl huzurda bulunan zanlının 5 Haziran 2024 tarihinde saat 12:30 raddelerinde Güzelyurt Kaza Mahkeme Salonu içerisinde, KSTÜ’deki sahte diploma ve yolsuzluk soruşturmalarından tutuklu bulunan ve mahkemede duruşmasını bekleyen kardeşi Serdal Gündüz’ün yanına giderek Iphone 15 Pro Max marka cep telefonu ile mahkeme salonu içerisinde yaklaşık 10 saniyelik görüntü kaydı alınmasını sağladığını söyledi. “

Polis Memuru Burak Akdöl olayın bilgilerine gelmesi üzerine zanlının derdest emri gereği tutuklanmış olup tasarrufunda bulunan Iphone 15 Pro max marka cep telefonu emare olarak zapt edildiğini, gönüllü ifade vererek işlemiş olduğu suçu itiraf ettiğini belirtti.

AynI gün zanlının kullanımında bulunan cep telefonu ile ilgili olarak kayıt yaptığı ve konu kaydı Whatsapp haberleşme programı üzerinden M.A’ya gönderdiğinin tespit edildiği mahkemeye aktardı. Polis yapılan tespit edilmesi üzerine Mehmet Altuntaş’ın kullanımında bulunan Iphone 14 Plus cep telefonu usulüne uygun şekilde emare olarak zapt edildiğini ve gerekli data incelemesinin yapılabilmesi maksadı ile PGM Data inceleme şubesine teslim edildiğini mahkemeye aktardı. Polis mesele ile ilgili olarak başlatılan tahkikatın yeni başlamış olup zanlının vermiş olduğu ifadenin teyit ve tekzibinin yapılması, gerektiğini zanlının kaydetmiş olduğu video kaydının halen daha tespit edilmediği göz önünde bulundurulduğunda ilk etapta zanlının 2 gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Rauf Kürşad huzurunda verilen şahadeti değerlendirerek zanlının soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu