ManşetSiyaset

Harmancı’dan Arıklı’ya: Ülke İçin Bir Gram Gaile Taşımıyor

HP Genel Başkanı Kudret Özersay’ın iptal edilen T izinlerini Ulaştırma Bakanı Arıklı’nın “akrabalarına dağıtıldığını” açıklamasının ardından başlayan tartışmaya LTB Başkanı Harmancı da dahil oldu.

HP Genel Başkanı Kudret Özersay’ın iptal edilen T izinlerini Ulaştırma Bakanı Arıklı’nın “akrabalarına dağıtıldığını” açıklamasının ardından başlayan tartışmaya LTB Başkanı Harmancı da dahil oldu.

Harmancı, “İşin bir yönü “kıyak” diğer yönü taşımacılık sorununun çözümünü imkansızlaştırması” dedi.

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Mehmet Harmancı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, dağıtılan T izinlerini tek boyutlu incelememek gerektiğini, bir yandan eşe dosta ücretsiz kıyak olduğunu öte taraftan da bunların, taşımacılık sorununun çözümünü de imkansızlaştıran hamleler olduğunu kaydetti.

Harmancı, “Yıllar boyu güney de aynı kafa yapısı ile T izinlerini dağıttı; ta ki reform yapılarak tüm taşımacılık izinlerinin düzgün bir sistem içerisinde evirebilecek bir yapı oluşturulana kadar” dedi.

ARIKLI’NIN AÇILAMALARINI ELEŞTİRDİ

Harmancı şunları söyledi:

Dağıtılan T izinlerini tek boyutlu incelememek gerek. Bir yandan eşe dosta ÜCRETSİZ kıyak var öte taraftan taşımacılık sorununun çözümünü de imkansızlaştıran hamleler bunlar.

Yıllar boyu güney de aynı kafa yapısı ile T izinlerini dağıttı; ta ki reform yapılarak tüm taşımacılık izinlerinin düzgün bir sistem içerisinde evirebilecek bir yapı oluşturulana kadar.

Hali hazırda toplu taşımacılık konusunda daha önce verilen izinlerin yarattığı kaos ortada iken, herkesin neredeyse üzerinde hem fikir olduğu bu işin çözümünün oluşturulacak, bir kooperatif vasıtası ile herkesi sürecin paydaşı haline getirilmesi iken, izinlerin bu şekilde dağıtılması ve konunun “e bize gelince mi fena oldu” gibi bir düzeye inmesi inanın bana bu ülke için bir gram gaile taşınmadığını en net tezahürü.

Olması gereken; ayırılacak olan bütçeye paralel elinde taşımacılık izni bulunan herkesin reform sürecinin parçası olarak, düzenli ve planlı bir ulaşım sistemimin kurulması çalışmalarına katılması.

Ayrıca bakınız…

Diğer Haberler

Başa dön tuşu