ManşetSiyaset

Özuslu: Ercan’da Yapılmak İstenen Yatırım Butik Otelden Fazlası

CTP Milletvekili Sami Özuslu, Bakan Arıklı’nın “Ercan’a kumarhane” iddiasını yalanlamasının ardından Meclis’te belgeleri okudu ve ekledi: Yapılmak istenen büyük bir yatırım…

Cumhuriyetçi Türk Partisi Lefkoşa Milletvekili Sami Özuslu, dün Meclis’te “Ercan’da neler oluyor?” başlıklı konuşmasında, geçen hafta yaptığı konuşmasında dile getirdiği “Ercan’da kumarhanesi olan otel yapılacak” konusunda yapılan yalanlamanın gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Açıklamasının doğru olduğunu belgelerle kanıtlamaya hazır olduğunu ifade eden Özuslu, bakandan özür beklediğini kaydetti. Özuslu, T & T Şirketinin, Ercan Havalimanı arazisi içinde kumarhaneli otel yapacağına ilişkin olduğunu söylediği yazılı metinler okudu.

Özuslu, bu belge ve yazışmaları paylaşmasının ardından konunun basında haber olması üzerine Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı’nın T & T Şirketi’nin butik otel için müracaatta bulunduğunu açıkladığını belirtti.

Özuslu, yapılmak istenen yatırımın kapasitesinin butik otelden daha büyük olduğuna işaret ederek, Arıklı’yı eleştirdi.

Şans Oyunları Yasası’na da değinen Özuslu, yasada öngörülen Lefkoşa kazası için kumarhane ön izin belirleme koşullarını okudu ve kumarhaneli otel için düğmeye basıldığını savundu.

T & T Şirketi’nin başvurusu altında teşviklendirme olup olmadığını soran Özuslu, kendisinin böyle bir izlenim edindiğini söyledi.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu