Spor

Kıbrıslı Türk Yüzücü Boran Bora İtalya’da Yarışacak!

Kıbrıslı Türk yüzücü Boran Bora, 14-15 Haziran 2024 tarihlerinde Milano, İtalya’da Lago D’Orta Gölü’nde düzenlenecek müsabakada ise 5 km vizesi almak için mücadele edecek.

Kıbrıslı Türk yüzücü Boran Bora, 14-15 Haziran 2024 tarihlerinde Milano, İtalya’da Lago D’Orta Gölü’nde düzenlenecek müsabTüm yazılarakada ise 5 km vizesi almak için mücadele edecek.

Geçtiğimiz yıl, dünyanın en prestijli açık su yüzme organizasyonu olarak kabul edilen Oceanman’in Ayia Napa’da düzenlenen yarışına katılarak 5 km’de 14-19 yaş kategorisinde birinci gelen Boran Bora, 2023 World Final Championship’e katılmaya hak kazanmıştı.

 Aralık ayında Phuket, Tayland’da düzenlenen dünya finallerine katılan Bora, bu müsabakada 5 km’de 14-19 yaş kategorisinde dünya beşincisi, 2 km’de ise 14-19 yaş kategorisinde müsabaka ikincisi oldu.

Bu yıl Aralık ayında Dubai’de gerçekleşecek olan Oceanman 2024 World Final Championship’e katılım vizesi alabilmek için dünyanın çeşitli yerlerinde Oceanman müsabakaları devam etmekte ve her müsabakada ilk 10’a giren sporcular dünya finaline katılmaya hak kazanmakta…

KKTC Yüzme Federasyonu’na bağlı Fast Frogs Sporting Club yüzücüsü olan Boran Bora, kulübü ile birlikte 2024 dünya finalinde daha büyük bir başarı elde etmek için KKTC Milli Olimpiyat Komitesi’nin desteği ve katkılarıyla, bununla birlikte Eziç Restorant, Ciddi Mutfak, The Good Food ve Kösezade Turizm ve Seyahat Acentesi LTD. sponsorluğunda ciddi bir çalışma gerçekleştirdi.

Phuket, Tayland’da 2 km’de elde ettiği ikincilikle 2024 dünya finaline katılmaya hak kazanan Bora, 14-15 Haziran 2024 tarihlerinde Milano, İtalya’da Lago D’Orta Gölü’nde düzenlenecek müsabakada ise 5 km vizesi almak için mücadele edecek.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu