ManşetSpor

Spor Yazarlarından Tatar ve Töre’ye Ziyaret

Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği Yönetim Kurulu, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve Meclis Başkanı Zorlu Töre’yi ziyaret etti.

Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği Yönetim Kurulu, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve Meclis Başkanı Zorlu Töre’yi ziyaret etti.
Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı ziyarette konuşan KTSYD Başkanı Necati Özsoy, göreve geldikten sonra hedefledikleri plan ve projelerle ilgili Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a bilgi verdi.
Cumhurbaşkanı Ersin Tatar da Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği’nin ambargolar altında bulunan ülkemizdeki başarılı sporcuların seslerinin duyurulmasında önemli bir rol oynadığını ifade etti.
Tatar, her zaman spor yazarlarının yanında olduklarını ve her türlü desteği vermek için ellerinden geleni yapacaklarını kaydetti.

Zorlu Töre KTSYD’yi Kabul Etti

Meclis Şeref Salonunda gerçekleşen kabulde konuşan KTSYD Başkanı Necati Özsoy, 1983 yılında kurulan derneğin 40.yılını kutladığını ifade ederek, yeni yönetim olarak devraldıkları bayrağı daha ileriye taşıma adına yola çıktıklarını söyledi.
Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre de konuşmasında Kıbrıs Türk halkının bir çok alanda olduğu gibi spor ambargosu ile de karşı karşıya kaldığına değinerek, ambargoların aşılması noktasında spor yazarlarına önemli görevler düştüğünü vurguladı.
Konuşmaların ardından karşılıklı plaket takdimleri gerçekleştirildi.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu