ManşetTürkiye

İstanbul’da 3 Katlı Bina Çöktü: Ölü ve Yaralılar Var

İstanbul’da 3 katlı bir bina çöktü. Çöken binadan 1 kişinin cansız bedenine ulaşılırken 7 kişinin de yaralı olarak çıkarıldığı bildirildi. 1 kişinin ise henüz göçük altında olduğu aktarıldı.

İstanbul’da 3 katlı bir bina çöktü. Çöken binadan 1 kişinin cansız bedenine ulaşılırken 7 kişinin de yaralı olarak çıkarıldığı bildirildi. 1 kişinin ise henüz göçük altında olduğu aktarıldı.

Nedeni henüz belirlenemeyen olayla ilgili İstanbul Valiliği yapmış olduğu yeni açıklamada ”Çöken binada 1 kişi hayatını kaybetmiş, 7 kişi de yaralanmıştır. Yaralılar çevredeki hastanelere kaldırılmış olup, enkazda kalan son kişiyi de kurtarma çalışmaları devam etmektedir.” ifadelerine yer verdi.

1 KİŞİ DAHA ÇIKARILDI

Küçükçekmece’de çöken 3 katlı binanın altında kalan 2 kişi için çalışmalarını sürdüren ekipler, 1 kişiyi daha enkaz altından çıkardı.

Kartaltepe Mahallesi Belediye Caddesi ile Geçit Sokağı’nın kesişim noktasındaki 3 katlı bir apartman henüz belirlenemeyen nedenle çöktü.

Haber verilmesi üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye, sağlık, polis ve AFAD ekipleri sevk edildi.

Öte yandan, çöken bina park halindeki araçların üzerine yıkılırken, yoldan geçen belediye otobüsünde de hasar oluştu.

Bina çöktükten sonra ise bir kişinin kendi imkanlarıyla enkazdan çıktığı ve ekiplere içeride kalanlarla ilgili bilgi verdiği belirtildi.

1 ÖLÜ, YARALILARDAN 2’SİNİN DURUMU AĞIR

Enkazdan 1 kişinin cansız bedeni çıkarıldı, 7 kişi ise yaralı olarak çıkarıldı. Yaralılardan 2’sinin durumunun ağır olduğu bildirildi.

İstanbul Valisi Davut Gül, olay yerine gelerek incelemelerde bulundu, ekiplerden bilgi aldı.

GÖRGÜ TANIKLARI BİNANIN YIKILMA ANINI ANLATTI

Olay esnasında orada bulunan görgü tanıklarından Erdal Karagöz, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, durumun doğal gaz patlamasından yaşandığını zannettiğini ve geriye doğru koştuğunu söyledi.

Karagöz, çökme sırasında insanların çaresiz şekilde kaçmaya çalıştığını anlatarak, “Altında kalanlar vardı. Arabalar da vardı, arabalar hızlı şekilde ileriye doğru geldi, birbirlerine çarptılar. 4-5 tane araba kaldı altında. Facia bir şeydi. İnsanlar çaresizdi, herkes bir tarafa kaçtı. Evimiz yıkılan yerin karşısında. Çocuklar, akrabalar hepsi gelip yardıma koştu. Çok korkunç bir olaydı.” ifadesini kullandı.

Binanın eski olduğuna dikkati çeken Karagöz, “Yeni dönerci açılmıştı. Bir aileyi çıkarttılar. Ambulansla hastaneye götürdüler. Korkunç bir olaydı. Dışında olanlar da içinde olanlar da vardı. Pazar olduğu için biraz sakindi. Pazar olmasaydı burası saat 08.00’den 10.00’a kadar trafik oluyordu. Pazar olduğu için daha az hasarlı atlattık tehlikeyi.” değerlendirmesinde bulundu.

Binanın altında bir iş yeri olduğunu belirten Yiğit Ocak da olay anına ilişkin, “Ben siren seslerine uyandım. Hemen ne oldu diye geldim. İnşallah bir şey yoktur. Herkes şimdiden binasını kontrol ettirsin, en azından tedbir alalım.” diye konuştu.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Çöken binaya ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın soruşturma başlattığı bildirildi.

İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada, saat 08.40 sıralarında Kartaltepe Mahallesi Belediye Caddesi ile Geçit Sokağın kesişim noktasında bulunan üç katlı binanın çöktüğü belirtilerek, olay yerine çok sayıda AFAD, arama kurtarma ve sağlık ekibi sevk edildiği kaydedildi.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu