Yaşam

Yükselen Trend Barbie Botoksu

Barbie filmi etkisi, "Barbie botoksu" adlı yeni bir güzellik akımının doğmasına neden oldu. Boyunlarının daha ince görünmesini isteyenler, önce plastik cerrahların kapısını çalıyor, ardından Tiktok'ta öncesi-sonrası fotoğraflarını paylaşıyor.

Barbie filmi etkisi, “Barbie botoksu” adlı yeni bir güzellik akımının doğmasına neden oldu. Boyunlarının daha ince görünmesini isteyenler, önce plastik cerrahların kapısını çalıyor, ardından Tiktok’ta öncesi-sonrası fotoğraflarını paylaşıyor.
Plastik bir oyuncak bebeğe daha fazla benzemek için estetik uygulama yaptırır mıydınız? Barbie’den ilham alan en son trendin arkasındaki motivasyonun kısmen bu olduğunu söylesek?
“Barbie botoksu” ya da “Traptox”, Greta Gerwig’in rekor kıran Barbie filminin gösterilmesinden bu yana büyük bir çılgınlık olarak yayıldı.
Barbie’nin kusursuz görünümünden etkilenen kadınlar, boyunlarını daha ince göstermek amacıyla boyun ve omuz arasındaki bölgeye botoks yaptırmaya başladı.
Söz konusu botoks, trapez kaslarına enjeksiyon yapılarak bu bölgedeki gerilimin azaltılıp boynun daha ince görünmesini amaçlıyor.
Plastik cerrahlar tarafından uygulanan Barbie botoksu, daha ince bir boyun, pürüzsüz bir silüet ve daha küçük üst gövde çerçevesi sağlıyor.
Akımı uygulayanlar, TikTok yayınlarıyla büyük ilgi görüyor. Şimdiye kadar, #BarbieBotox hashtag’i 8,6 milyon TikTok görüntüsü elde etti. Kadınlar, bu botoksu denedikten sonra öncesi-sonrası fotoğraflarını paylaştı.
Ancak bazı estetik cerrahlar, o bölgedeki botoksun tehlikeli olabileceğine dikkat çekti. Amerikalı doktor Jonathan Kaplan, “Boyun boyunca hareket eden bir sinir var ve oraya çok fazla botoks uygularsanız, nefes almayı etkileyebilir” dedi.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu