ManşetPolisiyeYerel Haberler

Belediye Çalışanı İnsan Kaçakçılığına Karıştı

İnsan kaçakçılığına karıştığı iddia edilen Lapta Belediyesi çalışanı, yakalandığında telefonunu kırdı; polisle dalga geçti. 14 mülteci ise hala aranıyor.

İnsan kaçakçılığına karıştığı iddia edilen Lapta Belediyesi çalışanı, yakalandığında telefonunu kırdı; polisle dalga geçti. 14 mülteci ise hala aranıyor.

İnsan kaçakçılığı suçundan tutuklanan M.Ş, R.A,M.K, O.G tutukluluk talebi ile Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili şahadet veren Polis Çavuşu Ömer Faruk Şengil, zanlılar M.Ş, R.A ve M.K’nin Antalya’dan 9 metre uzunluğunda ‘Chico’ isimli zodyak ile mültecileri KKTC kara sularına bırakarak kaçmaya çalışırken, Sahil Güvenlik tarafından kovalama sonrası Girne açıklarında arasında yakalandıklarını belirtti.

Şengil, 3 zanlının ifade verip suçlarını kabul ettiklerini belirtti.

Polis, zanlıların tasarrufunda bulunan cep telefonunun incelendiğini ve O.G ile telefon görüşmesi tespit ettiklerini söyledi.

POLİSİ GÖRÜNCE TELEFONUNU KIRDI

Polis, Lapta Belediyesi’nde çalışan O.G’nin iş yerinin civarında pusu kurduklarını, araca bineceği esnada yakalamaya çalıştıklarını ancak zanlının onları görünce telefonunu yere atıp kırdığını söyledi.

Polis, zanlı O.G’nin sorulan sorulara alayvari ve dalga geçerek cevap verdiğini belirtti. Yaşa dışı yollardan ülkeye getirilen 14 mültecinin hala kayıp olduğunu belirten Şengil, aranan bir şahsın ve arabanın olduğunu ifade ederek ayrıca zanlı O.G’nin benzer suçtan dosyası olduğunu kaydetti.

Şengil, incelenecek kamera görüntüleri olduğunu belirterek ek tutukluluk talebinde bulundu. Mahkeme soruşturmanın devam ettiğini belirterek, zanlıların 5 gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.

 

Diğer Haberler

Başa dön tuşu