ManşetYerel Haberler

Barçın: Yumurta Kapıya Dayanınca Değil Planlı Hareket Etmeliyiz

CTP Milletvekili Devrim Barçın: Kooperatifleri zora sokmanın bedelini sadece o kooperatif çalışanları değil tüm toplum olarak hepimiz öderiz

CTP Milletvekili Devrim Barçın, sosyal medya hesabın üzerinden yaptığı açıklamada, Koop-Süt olmak üzere kooperatiflerin hukuki sahipleri ve yöneticilerinin hükümetler ve siyasiler olmadığını kooperatifler ve üyeler olduğunu kaydetti.
Barçın, kooperatiflerlesin yönetiminin de genel kurul ile belirlendiğini hatırlattı.

Barçın, Koop-Süt ve diğer kooperatiflerin yönetimine ve satış fiyatlarına siyasi baskı yapılarak müdahale edilmesi ve finansal destek sağlanmadan zararına satışların yapılmasının, kooperatifleri zor duruma düşürdüğünü belirtti.

Barçın, bu durumun faturasının sadece çalışanlara değil, tüm topluma çıkarılacağını ifade etti.

Ekonomi politikalarının planlı bir şekilde belirlenmesi gerektiğini vurgulayan Barçın, sorunların önceden görülüp çözüme kavuşturulması gerektiğini dile getirdi.

Barçın’ın tam paylaşımı şöyle:

“KOOP-SÜT’E GEÇ KALINMIŞ FAİZ DESTEĞİ

Başta Koop-Süt olmak üzere kooperatiflerin hukuki sahipleri ve yöneticileri hükümetler ve/veya siyasiler değil kooperatifler ve üyeleridir ve yönetimleri de genel kurul ile belirlenmektedir.

Bu gerçeği unutarak, yönetimlerine ve satış fiyatlarına yasa dışı bir şekilde siyasi baskı ile müdahale ederek üstelik de finans desteği de sağlamadan zararına satış yaptırarak kooperatifleri zora sokmanın bedelini sadece o kooperatif çalışanları değil tüm toplum olarak hepimiz öderiz.

Bu gerçeği asla unutmadan kooperatiflerimize bakmalı, ekonomi politikalarımızı ona göre belirlemeli ve yumurta kapıya dayanınca değil planlı hareket etmeliyiz.”

Diğer Haberler

Başa dön tuşu