ManşetPolisiye

Birbirlerini Darp Eden 7 Kişi Mahkemeye Çıkarıldı

Lefkoşa’da trafik yüzünden çıkan kavgada iki grup oluşturup, birbirlerini darp eden 7 kişi tutuklanarak, mahkemeye çıkarıldı.

Lefkoşa’da trafik yüzünden çıkan kavgada iki grup oluşturup, birbirlerini darp eden 7 kişi tutuklanarak, mahkemeye çıkarıldı.

Polis memuru Erbay Mavigözlü mahkemede olguları aktardı. Polis, 5 Mayıs 2024 tarihinde saat 21.00 raddelerinde Metehan’da trafik meselesi yüzünden tartışan B.H., Ü.H., M.B., A.B.’nın bir taraf, O.E.A., J.T. ve M.R.B.T.’nın diğer taraf olup, elleri ve ayakları ile birbirlerine vurarak kavga ettikten sonra, elleri ve kollarını sallayarak uygunsuz tavr-ı harekette bulunarak makul mazeretleri olmaksızın bağırmak suretiyle rahatsızlık yaptıklarını belirtti.
Polis, zanlıların aynı tarihte suçüstü hali gereği tutuklandığını ve Lefkoşa devlet hastanesine götürülerek doktor kontrolünden geçirilerek, doktor raporu temin edildiğini kaydetti.
Polis, temin edilen doktor raporunda zanlı Ü.H.’nın sağ el serçe parmağında kırık tespit edildiğini söyledi
Polis, Ü.H. parmağındaki kırığın nasıl oluştuğuyla ilgili araştırma yaptıklarını, bu kapsamda kamera görüntülerini inceleyeceklerini, ifadeler alacaklarını ve zanlıların verdiği beyanların araştırılacağını belirtti.
Polis memuru, zanlıların 3 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.
Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlıların 3 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi. (Kamalı Haber)

Diğer Haberler

Başa dön tuşu