ManşetPolisiye

İkamet İzni Olmayan 5 Kişi Mahkemeye Çıkarıldı

Lefkoşa’da gerçekleştirilen asayiş ve trafik kontrolleri esnasında ülkede kaçak yaşam sürdükleri tespit edilen tümü yabancı uyruklu 5 zanlı Lefkoşa Kaza Mahkemesine çıkarıldı.

Lefkoşa’da gerçekleştirilen asayiş ve trafik kontrolleri esnasında ülkede kaçak yaşam sürdükleri tespit edilen tümü yabancı uyruklu 5 zanlı Lefkoşa Kaza Mahkemesine çıkarıldı.

Mahkemede zanlılar ile ilgili olgular aktarılarak, teminat talep edildi.
Lefkoşa’da tutuklanan zanlılarla ilgili olguları aktaran polis, 20 Nisan 2024 tarihinde, Lefkoşa’da. Sht. Mehmet Kemal Sokak üzerinde, bir polis ekibince yapılan denetim sırasında M.A.E. ile D.O.I.W.’nın tespit edildiğini söyledi.
Polis, D.O.I.W.’nın 1 Aralık 2022 tarihinden itibaren toplam 505 gün, M.A.E.’nın ise 28 Ocak 2023 tarihinden itibaren toplam 448 gün KKTC’de izinsiz olarak ikamet ettiklerinin tespit edildiğini açıkladı. Polis memuru, I.I. ve H.H.’nın de 20 Nisan’da Lefkoşa Surlariçi’nde tespit edildiklerini açıkladı.
Polis, yapılan muhaceret kontrolünde I.I.’nın 3 Haziran 2023 tarihinden itibaren toplam 322 gün, H.H.’nın ise 4 Mart 2022 tarihinden itibaren toplam 778 gündür, KKTC’de izinsiz olarak ikamet ettiklerinin tespit edilerek, suçüstü hali gereği tutuklandıklarını belirtti.
Polis, A.B.’nın ise 23 Nisan’da Lefkoşa’da tespit edildiğini, yapılan muhaceret kontrolünde 30 Mart 2021 tarihinden beri ülkede kaçak kaldığının belirlendiğini açıkladı.
Polis, ayrıca zanlılarla ilgili İçişleri Bakanlığından gerekli soruşturmanın yapıldığını, ülkede yasal statülerinin olmadığını belirterek, tutuklu yargı talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, M.A.E., D.O.I.W., E.C., F.C.S., K.A.K.A., İ.O.O., A.B.’nın, I.I., H.H.’nın ise 20 günü aşmayacak süreyle cezaevine gönderilmelerine emir verdi. (Kamalı Haber)

Diğer Haberler

Başa dön tuşu