ManşetPolisiye

İskele, Girne ve Gazimağusa’da Uyuşturucu

Ülkemizde polisin yaptığı denetimlerde dün birçok bölgede uyuşturucu tespit edildi.

Ülkemizde polisin yaptığı denetimlerde dün birçok bölgede uyuşturucu tespit edildi.
Tasarrufunda uyuşturucu bulundurma, uyuşturucu madde yetiştirme gibi suçlardan birçok kişi tutuklandı.

UYUŞTURUCU MADDE YETİŞTİREN BİR KİŞİ TUTUKLANDI

İskele Polis Müdürlüğü ekipleri, dün öğle saatlerinde Bafra ormanlık alanda Ö.Y.’yi (E-36) dört kök Hint keneviri türü olduğuna inanılan bitkiye bakım yaparken tespit etti. Polis söz konusu şahsı tutukladı.

Bahse konu şahsın Bafra’da kaldığı evde de dört kök Hint keneviri türü olduğuna inanılan bitki, içinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan öğütücü ve bitki bakımında kullanılan malzemeler tespit edildi.

GİRNE’DE UYUŞTURUCU TASARRUFU VE KUMAR OYNATMAK SUÇUNDAN 7 KİŞİ TUTUKLANDI

Polis Girne’de dün bir ikametgahta 5 gram ağırlığında tütün ile karışık Hint keneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, içerisinde yaklaşık 100 miligram ağırlığında Hint keneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan öğütücü ve üzerlerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan, uyuşturucu içiminde kullanılan muhtelif malzemeler bulundu. İkametgahta kalan iki kişi olan M.R.(E-28) ve D.B (E-33) tutuklandı.

Söz konusu iki kişinin yetkili makamdan izinsiz ve kanunsuz olarak internet üzerinden bahis ve kumar oynattıkları da tespit edildi. Bahse konu şahısların yanında yasa dışı kumar oynatmayla bağlantısı olduğu tespit edilen 5 kişi (Y.Y.(E-30), D.W.(E-30), K.L.(E-27), T.D.(E-51) ve J.Z.(E-39) daha tutuklandı.

GAZİMAĞUSA’DA UYUŞTURUCU TASARRUFUNDAN İKİ KİŞİ TUTUKLANDI

Gazimağusa’da ise dün, 15 Ağustos Bulvarı’nda 15.00 sıralarında, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından bir araçta, aracın şoförü ve araçta yolcu olarak bulunan bir kişi üzerinde toplamda yaklaşık 40 gram ağırlığında, üzerinde sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde bulunduğu inanılan, muhtelif ebatlarda toplam 44 kağıt parçası bulundu. Araç şoförü R.T (E-39) ve araçta yolcu olarak bulunan A.T. (E-36) tutuklandı.

GİRNE’DE UYUŞTURUCUDAN BİR KİŞİ TUTUKLANDI

Öte yandan Girne-Alsancak Çevre Yolu’nda dün, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı trafik ekipleri tarafından durdurulan bir aracın sürücüsünün sergilediği şüphelendirici hareketler üzerine, araç sürücüsü üzerinde içerisinde tütünle karışık Hint keneviri türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan iki sarma sigara tespit etti.

Araç sürücüsü (T.N.(E-40) tutuklandı. Soruşturma devam ediyor.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu