ManşetPolisiye

Şiddetli Rüzgâr Yangınlara Sebep Oldu

Şiddetli rüzgâr Gazimağusa, Beyarmudu ve Yedidalga’da yangınlara sebep oldu. Serdarlı-Ulukışla arasında ise arpa, anız, balya ve zeytin ağaçları yandı. 

Şiddetli rüzgâr Gazimağusa, Beyarmudu ve Yedidalga’da yangınlara sebep oldu. Serdarlı-Ulukışla arasında ise arpa, anız, balya ve zeytin ağaçları yandı. 

Beyarmudu’nda şiddetli rüzgâr nedeniyle palmiye ağacının dallarının elektrik tellerine temas etmesi neticesinde oluşan kıvılcımların kuru otları tutuşturması sonucu yangın meydana geldi. Yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürülürken, yangın sonucu Hüseyin Nevzat Aksal’a ait yaklaşık 6 dönümlük arazi içerisinde bulunan anızlar ile bir badem ağacı yandı.

Serdarlı – Ulukışla köylerinin batı kısmında henüz tespit edilemeyen sebepten dolayı meydana gelen yangın sonucu, 5 ayrı şahsa ait toplam 12 dönüm biçilmemiş arpa, 40 dönüm anız ve 20 adet rulo balya tamamen, 7 adet zeytin ağacı ise kısmen yandı.

Gazimağusa’da Elek Sokak üzerinde, şiddetli rüzgarın etkisi ile elektrik tellerinin birbirine temas etmesi sonucu oluşan kıvılcımların hurma ağacı dallarını tutuşturması sonucu yangın meydana geldi. Yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürülürken, çıkan yangın sonucu 2 adet hurma ağacı kısmen yandı. Yanan hurma dallarının park halinde bulunan bir araç ile yangına müdahale eden itfaiye aracı üzerine düşmesi sonucu her iki araç da hasar gördü.

Yedidalga’da şiddetli rüzgarın etkisi ile elektrik tellerinin birbirine çarpması sonucu oluşan kıvılcımların kuru otları tutuşturması neticesinde yangın meydana geldi. Yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürülürken, çıkan yangın sonucu 3 ayrı şahsa ait yaklaşık 2 dönümlük arazi içerisindeki kuru otlar ile damlama sulama lastikleri ve bir adet hurma ağacı yandı. Soruşturma devam ediyor.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu