ManşetPolisiye

Silah, Mermi Ve Şarjörle Yakalanan 2 Kişi 7 Gün Daha Tutuklu Kalacak

Zanlılar “kanunsuz ateşli silah ithali tasarruf ve taşıma, kanunsuz patlayıcı madde tasarruf ve taşıma suçlarından” yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Minareliköy’de düzenlenen operasyonda silah, mermi ve şarjörle yakalanan M.Y.C. ve E.Y. “kanunsuz ateşli silah ithali, tasarruf ve taşıma, kanunsuz patlayıcı madde tasarruf ve taşıma suçlarından” yeniden mahkemeye çıkarıldı.
Demirhan Polis Karakolunda görevli polis memuru Ozan Kuşak, mahkemede olguları aktardı.
Kuşak, 16.04.2024 tarihinde saat 09:00 raddelerinde Minareliköy’de faaliyet gösteren Erülkü Süpermarket’in otopark alanı içerisinde alınan bir ihbar üzerine polis ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyon kapsamında HR 905 plakalı Jeep araç içerisinde yolcu olarak bulunan M.Y.C.’nın belinde beyaz zarf içerisinde Türkiye’den izinsiz olarak ithal edip kanunsuz olarak tasarrufunda bulundurup taşıdığı Hırvatistan yapımı XDM Elite marka 9 mm’lik tabanca, 6 adet 9 mm’lik canlı mermi ile bir adet 14’lük kısa bir adet 25’lik uzun şarjör tespit edilerek emare olarak alındığını söyledi.
Polis, zanlı M.Y.C.’nın yanı sıra araç sürücüsü E.Y.’nin de tutuklandığını belirtti.
Polis memuru Kuşak, zanlı M.Y.C.’nin Girne’deki evinde yapılan aramada Çekoslovak yapımı 7.65 mm silah ile silaha ait şarjör ele geçirildiğini belirtti.
Polis, zanlı E.Y.’nin evinde yapılan aramada ise kanunsuz herhangi bir şey bulunamadığını söyledi.
Polis, zanlıların birer gönüllü ifade verdiğini, zanlı M.Y.C.’nın Girne’deki silahın yıllar önce kendisine hediye edildiğini, Lefkoşa’da ele geçirilen silahın ise Suriye’de bulunan bir şahıs tarafından bir kişi aracılığıyla hediye olarak gönderildiğini, silahlara meraklı olduğunu söylediğini aktardı.
Polis, bulunan silahların parmak izi ve balistik incelemeye gönderildiğini, sonuçların beklendiğini açıkladı.
Soruşturmanın devam ettiğini, ismi tespit edilen aranan şahısla olduğunu kaydeden polis, zanlıların 7 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.
Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlıların 7 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi. (Kamalı Haber)

Diğer Haberler

Başa dön tuşu