ManşetPolisiye

Ülkede Kaçak Yaşam Süren 3 Kişi Mahkemeye Çıkarıldı

Alayköy'de Mustafa Kemal caddesi üzerinde tespite edilen ve ülkede kaçak olarak bulunan zanlılar mahkeme huzuruna çıkarıldılar.

Alayköy’de Mustafa Kemal caddesi üzerinde tespite edilen ve ülkede kaçak olarak bulunan zanlılar mahkeme huzuruna çıkarıldılar.
Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Doğcan Kırgeç olayla ilgili bulguları aktardı.
Kırgeç, huzurda bulunan zanlıların 7 Mayıs 2024 tarihinde saat 00:20 raddelerinde Alayköy’de Mustafa Kemal caddesi üzerinde Lefkoşa Polis Müdürlüğü CÖŞ şubesi personeli tarafından yolun kenarında yürümekte olan zanlılar A.H., S.A., A.Z.’nın muhaceret kontrollerinde A.H.’nın 26 Ocak 2023 tarihinden itibaren 467 gün, S.A. 2 Kasım 2023 tarihinden itibaren 218 gün ve A.Z.’nın 1 Kasım 2022 tarihinden itibaren 553 gün süre ile KKTC’de ikamet izinsiz olduklarının tespite dildiğini söyledi.
Polis zanlılar aleyhine başlatılan soruşturmanın tamamlandığını ve yasal statülerinin de göz önüne alınarak mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.
Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç zanlıların davasında hazır olmasını sağlamak maksadı ile yasal statülerini de dikkate alarak 20 günü aşmayan bir süre hükümsüz tutuklu olarak cezaevinde beklemelerine emir verdi. (Kamalı Haber)

Diğer Haberler

Başa dön tuşu