ManşetPolisiye

Zanlılar Hükümsüz Tutuklu Olarak Cezaevinde Bekleyecek

Girne’de düzenlenen Zehir Torbası Operasyonu’nda 395 adet bütün ve 21 adet de yarım hap, 5 adet canlı tabanca mermisi ve uyuşturucu madde satışından edilen 865 Sterlin ve 6 bin 350 TL nakit parayla yakalanan B.S. ile M.S.E. mahkemeye çıkarıldı.

Girne’de düzenlenen Zehir Torbası Operasyonu’nda 395 adet bütün ve 21 adet de yarım hap, 5 adet canlı tabanca mermisi ve uyuşturucu madde satışından edilen 865 Sterlin ve 6 bin 350 TL nakit parayla yakalanan 19 yaşındaki B.S. ile 23 yaşındaki M.S.E. yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Polis memuru Adnan Kardeşler zanlıların kanunsuz uyuşturucu madde (extacy) ithal alma verme ve tasarruf, kanunsuz patlayıcı madde ithal, taşıma ve tasarrufu suçlarından tutuklanarak, mahkemeye çıkarıldıklarını söyledi.
Kardeşler, 23 Nisan 2024 tarihinde Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen Zehir Torbası Operasyonu’nda Girne’de Gazi Ahmet Aksu Sokak üzerinde şüpheli görülen B.S.’nın üzerinde ve kalmakta olduğu Gazi Ahmet Aksu Sokaktaki ikametgahında 19:40-22:15 saatleri arasında gerçekleştirilen aramalar neticesinde, muhtelif renk desen ve ebatlarda 395 adet bütün ve 21 adet de yarım hap (extacy), 5 adet canlı tabanca mermisi ve uyuşturucu madde satışından elde edildiğine inanılan toplam 865 Sterlin ile 6,350 TL nakit para tespit edilerek emare olarak alındığını söyledi.
Polis memuru, B.S.’nın yanı sıra suçla bağlantısı tespit edilen M.S.E.’nın da tutuklandığını belirtti.
Girne’de garsonluk yapan zanlıların verdikleri ifadelerinde söz konusu uyuşturucu hapları Türkiye’den KKTC’ye satmak için getirdikleri yönünde ifade verdiklerini belirten polis, zanlılara ‘Uyuşturucu madde ithal, alma, verme ve tasarruf’ ve ‘Kanunsuz patlayıcı madde ithal, taşıma ve tasarruf’ suçlamaları getirildiğini kaydetti. Polis, mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın tamamlandığını zanlıların davasında hazır olması maksadı ile mahkemenin uygun göreceği bir süre hükümsüz tutuklu olarak cezaevinde beklemesini talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Evren Mürsel zanlıların davasında hazır olmasını sağlamak masadı ile 2 ayı aşmayan bir süre hükümsüz tutuklu olarak cezaevinde beklemesine emir verdi. (Kamalı Haber)

Diğer Haberler

Başa dön tuşu