ManşetPolisiye

İç Çamaşırında Uyuşturucu Çıktı!

Girne’deki şüpheli araçta arama yapan polis T.S.G’nin iç çamaşırında uyuşturucu tespit etti. Olayla bağlantılı bir kişi daha tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı.

Girne’de Salih Miroğlu Caddesi üzerinde araçlarında tespit edilen ve yapılan aramada tasarruflarında uyuşturucu bulunan Kongo uyruklu öğrenciler V.D ile T.S.G dün yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Mahkemede polis memuru Mert Osmanlılar olguları aktararak, 4 gün ek süre talep etti.

Polis, 25.04.2024 tarihinde, saat 17.30 raddelerinde, Girne’de Salih Miroğlu Caddesi üzerinde park halinde şüpheli olarak bulunan ZSZ 277 plakalı araç içerisinde yapılan aramada T.S.G iç çamaşırı içerisinde gri alüminyum folyoya sarılı halde yaklaşık bir gram hintkeneviri bulunduğunu söyledi. Polis, olay yerinde tespit edilerek tutuklanan V.D isimli şahsın UA 270 plakalı aracında yapılan aramada ise aracın ön şoför kapısının iç cep kısmında beyaz erkek çorabına sarılı, siyah erkek çorabı içerisinde alüminyum folyo  ve 2 adet  alüminyum folyoya sarılı halde yaklaşık 5 gram hintkeneviri türü olduğuna inanılan uyuşturucu madde bulunarak emare olarak alındığını belirtti.

Polis memuru, bulunan emarelerin analize gönderildiğini, zanlıların cep telefonlarının incelemesinin sürdüğünü ve soruşturmanın devam ettiğini belirterek, zanlıların 4 gün daha tutuklu kalmalarını talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Evren Mürsel, zanlıların 4 gün süreyle tutuklu kalmalarına emir verdi.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu