ManşetYaşam

Ruşen Karakaya: Fikri Arkıner Çocuklarımıza İyi Bak

"Adalet İçin Koşuyoruz” temalı maratonda konuşan Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği Başkanı Ruşen Karakaya, Fikri Arkıner'i andı...

Şampiyon Melekler anısına düzenlenecek “Adalet İçin Koşuyoruz” temalı maratonda konuşan Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği Başkanı Ruşen Karakaya, geçtiğimiz günler hayatını kaybeden Gazimağusa’nın tanınmış isimlerinden biri olan MTG Yönetim Kurulu üyesi Fikri Arkıner’i andı ve “Fikri Arkıner çocuklarımıza iyi bak.” dedi.

Şampiyon Melekler’in anısına, “Adalet İçin koşuyoruz” temalı “Dörter Famagusta Marathon” başladı.

Maratonda konuşma yapan Gazimağusa Belediye Başkanı Süleyan Uluçay, “Nisan ayında görülecek dava için birlik mesajı verilmesi için düzenlenen bir maratondur. Bu olayda da birlik ve beraberliğimizi sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Uluçay, katılan herkese teşekkür etti.

“ŞEHRİMİZ YİNE HÜZNÜN EN AĞIR HİSSEDİLDİĞİ GÜNLERİ YAŞIYOR”

Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği Başkanı Ruşen Karakaya ise, şehrin hüznün en ağır hissedildiği günleri yaşadığını belirterek, hayatını kaybeden, Gazimağusa’nın tanınmış isimlerinden biri olan Mağusa Türk Gücü (MTG) Yönetim Kurulu üyesi Fikri Arkıner’i andı ve “Fikri Arkıner çocuklarımıza iyi bak.” dedi.

Karakaya, “14 ay önce kaybettiğimiz çocuklarımız için bugün buradayız. Çocuklarımız bugün bizimle burada, fedakar öğretmenlerimiz burada, pes etmeyen, şampiyon meleklerimiz burada.” diye konuştu.

Suçluların hak ettikleri cezayı alana kadar tek yürek olmaya devam edileceğini belirten Karakaya, 26 Nisan’da Adıyaman’da adaletin aranacağını kaydetti. Karakaya, katılan herkese teşekkür etti.

“ADALET ARAYANINA DESTEK OLMAK İÇİN BURADAYIZ”

Cumhurbaşkanı Vekili ve Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, “Adalet arayanına destek olmak için buradayız.” ifadelerini kullandı.

Töre Şunları kaydetti:

“Çocuklarımız melek oldular, bu acıyı unutmak mümkün değil. Adalet istemimizi dile getirmeye devam edeceğiz. Hepimiz beraberiz, onlar bizim meleklerimiz. Allah ailelerine sabır versin. Maraton için destek veren herkese teşekkür ederim”

Diğer Haberler

Başa dön tuşu