GenelManşetPolisiye

Ülkede 6 Ay İle 4 Yıl Arası Kaçak Olarak İkamet Ettikleri Tespit Edildi

Girne’de huzur operasyonu kapsamında tespit edilen ve ülkede 6 ay ile 4 yıl arası kaçak olarak ikamet ettikleri tespit edilen zanlılar toplam 14 kaçak dün mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Girne’de gerçekleştirilen huzur operasyonu kapsamında tespit edilen ve ülkede 6 ay ile 4 yıl arası kaçak olarak ikamet ettikleri tespit edilen zanlılar toplam 14 kaçak dün mahkeme huzuruna çıkarıldı.
Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Cenk Özer olayla ilgili bulguları aktardı.
Özer huzurda bulunan 14 zanlının 20 Nisan 2024 tarihinde farklı saatlerde gerçekleştirilen kontroller sırasında ülkede 6 ay ile 4 yıl arası kaçak olarak ikamet ettiklerinin tespit edildiğini ve suçüstü tutuklandıklarını söyledi.
Polis zanlıların başlatılan soruşturma kapsamında ülkede bulundukları süre zarfında ne yaptıklarının araştırılacağını kaçak olarak çalıştırıldılarsa bu konunun araştırılıp tespit edileceğini söyledi. Polis aktarmış olduğu olgular ışığında zanlıların ilk etapta 1 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.
Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Cenkay İnan zanlıların soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi. (Kamalı Haber)

Diğer Haberler

Başa dön tuşu