DünyaManşet

El Chapo’nun Eşi Hakim Karşısında

Sinaloa karteli lideri El Chapo’nun eşi Emma Coronel Aispuro, bugün hakim karşısına çıkıyor. Eski bir güzellik kraliçesi olan Aispuro, eşi cezaevine girdikten sonra uyuşturucu ticaretini yönettiğini ve El Chapo’nun hapishaneden kaçışında parmağı olduğunu itiraf edecek.

Meksikalı uyuşturucu karteli Sinaloa’nın lideri, El Chapo lakaplı Joaquín Guzmán’ın eşi Emma Coronel Aispuro için kritik güne girildi.

Eski bir güzellik kraliçesi olan Aispuro, bu yılın şubat ayında ABD’nin Virginia eyaletindeki Dulles Uluslararası Havalimanı’nda tutuklandı. Guzman cezaevine girdikten sonra kartel içinde daha aktif bir rol üstlenen Aispuro’nun milyarlarca dolarlık uyuşturucu ticaretini yönettiği ve Guzman’ın hapisten kaçışını organize ettiği düşünülüyor.

Hakkındaki suçlamalardan bugün hakim karşısına çıkacak olan Aispuro’yla ilgili iddianame ortaya çıktı. The Times’ın haberine göre iddianamede, Aispuro’nun uyuşturucu kartelinin faaliyetlerinin farkında olduğu, tonlarca kokain, eroin ve marijuana sevkiyatı hakkında söz sahibi olduğu ve üst düzey bir rol üstlendiği kartel sayesinde lüks bir hayat yaşadığı belirtildi.

Aispuro’nun hapishaneden kaçışı organize etmek için de Guzman’ın ilk evliliğinden olan oğluna tünel kazılacak yere yakın ev aldırdığı öne sürüldü. Gazetenin haberine göre Aispuro’nun söz konusu suçları bugünkü duruşmada itiraf etmesi bekleniyor.

EL CHAPO’YA ÖMÜR BOYU HAPİSSinaloa kartelinin lideri 63 yaşındaki El Chapo, ömür boyu hapis cezası aldıktan sonra Colorado’daki Supermax cezaevine yerleştirilmişti.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen tarayıcıda ki reklam engelleme eklentisini devredışı bırakın.